1973 yılında Ankara’da doğdu, profesyonel müzik yaşantısı İzmir’de 1990 lı yıllarda başladı, bir süre zamanının saygın İzmir’li grubu Kaygı ile çalıştı. Daha sonrada Bursa da Otel Almira, Jazz Bar gibi pekçok mekanda sahne aldı.

İstanbuldaki müzik yaşamı 1998 ylılında FreeMod Band adlı Blues Grubu ile start aldı, bu grupta Kurban Grubundan da tanıdığımız Özgür Kankaynar ile solo gitarları paylaştı, grup Beyoğlu Hayak Kahvesi, Mojo Bar ve benzeri hemen hemen tüm Beyoğlu canlı müzik mekanlarında çaldı.

Aynı dönemde Sibel Tüzün ile tanışan Koray Gürsoy, Hayat Buysa Ben Yokum Bu Yolda adlı Rock albümünde sanatçıya Alpay Şalt, Levent Candaş, Cengiz Köroğlu ile birlikte tüm konserlerinde eşlik etti, 1990 ların sonları ve 2000 li yılların başında efsane Cover Grubu Carisma da lead gitar olarak, Vokal de Hakan Caneroğlu, klavyede Serkan Baysal, davulda Okan Duman, Bas Gitarda Selçuk Karaman ile birlikte yer aldı. Grup başta Beyoğlu Jazz Stop olmak üzere Türkiye genelinde pekçok Clubda sahne aldı.

2001 yılında bir dönem sanatçı NEV ile çalıştı daha sonra 2001-2002 yıllarında pop sanatçısı Bengü’ye eşlik etti. 2003 yılında vatani görevini yapmak için Ankara Armoni Mızıka Komutanlığında Bando Er olarak gitti ve hizmetini üstün başarı belgeleri ile tamamladı. Askerliği sırasında Moral Ekibi ile Bosna Hersek ve Kosova gibi ülkelerde çeşitli konserlerde yer aldı.

Askerlik sonrası Anadolu Rock müziğinin  temsilcilerinden Umut Kuzey ile çalışmaya başladı.Bu dönemde Erol Köse’nin prodüksiyonunu üstlendiği Lise Terk adlı grupta yer aldı ve sanatçı Gülhan ile de çalıştı.

2006-2010 yılları arasında önemli bir canlı müzik mekanı olan Mojo da döneminin en popüler ve uzun soluklu Cover Grubu  Circus ta yer aldı, grupla Türkiye genelinde pekçok farklı  mekanda da konserler verdi.

Sanatçı halen Anadolu Rock müziğinin önde gelen ve sevilen isimlerinden Murat Kekilli ile solo gitarist olarak çalışmakta, yurt içi ve yurt dışında sanatçıya  konserlerinde eşlik etmektedir.